تبلیغات
موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان

موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان
احادیث و روایات پزشکی

ثواب ده خصلت:

امام باقر (ع) فرمود: ده چیز است که اگر کسی خداوند را با آنها ملاقات کند وارد بهشت می شود گواهی به اینکه خدایی جز خدای یگانه نیست و حضرت محمد (ص) رسول خداست، اقرار به آنچه از جانب خدای عزوجل آورده است، بر پایی نماز، پرداخت زکات، روزه ماه رمضان، حج خانه خدا، دوستی دوستان خدا، بیزاری از دشمنان خدا و دوری از تمام مست کننده ها. (ثواب الاعمال و عقاب الاعمال: ص33)

ثواب مسواک کردن:

امام صادق (ع) فرمود: مسواک کردن دوازده خاصیت دارد: سنت پیغمبر است، پاک کننده دهان و روشن کننده چشم است، خداوند را راضی می کند، دندانها را سفید می کند، از فاسد شدن دندان جلو گیری می کند، لثه را محکم می کند، میل غذا می آورد، بلغم را از بین می برد، حافظه را افزایش می دهد، کارهای نیک را دو برابر می کند و فرشتگان از آن خوشحال می شوند. (ثواب الاعمال وعقاب الاعمال: ص39)

ثواب مضمضه و استنشاق زیاد:

امام صادق از پدرش، از پدرانش روایت می نماید که رسول خدا فرمود: زیاد مضمضه و استنشاق کنید چون بدون تردید باعث آمرزش شما و غلبه بر شیطان می شود. (ثواب الاعمال و عقاب الاعمال: ص43)

ثواب شستن سر با خطمی:

امام صادق (ع) فرمود: شستن سر با خطمی ایمنی از سر درد و بیزاری از فقر است و شوره سر را از بین می برد، شستن سر با خطمی فقر را از بین برده روزی را افزایش می دهد و تعویذ است، امام کاظم (ع) فرمود: شستن سر با خطمی عامل خوبی برای آوردن روزی است. ( ثواب الاعمال و عقاب الاعمال: ص43)
طبقه بندی:
برچسب ها: خطمی، شستن سر با خطمی، ثواب الاعمال، عقاب الاعمال، روایات، احادیث، حدیث پزشکی، احادیث پزشکی، روایات پشکی، امام صادق، مسواک کردن، ثواب مسواک کردن، مسواک، استنشاق، ثواب استنشاق،
[ شنبه 1 مرداد 1390 ] [ 12:59 ب.ظ ] [ موسسه احیای سلامت . ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


انبیا و اهل بیت عصمت و طهارت بزرگترین الگوی انسانهای سالم جسمی و روحی می باشند

//Ashoora.ir|Clock Begins
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب