تبلیغات
موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان

موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان
احادیث و روایات پزشکی

ثواب شستن سر با سدر:

امام صادق (ع) فرمود: رسول خدا سرشان را با سدر می شستند و می فرمود: سرهایتان را با سدر بشویید زیرا بدون تردید تمام فرشتگان مقرب و همه پیامبرانی که آمده اند آن را تقدیس کرده اند و کسی که سرش را با سدر بشوید خداوند هفتاد روز وسوسه شیطان را از او دور می سازد و کسی که خداوند وسوسه شیطان را هفتاد روز از او دور کند گناه نمی کند و کسی که گناه نکند به بهشت می رود. ( ثواب الاعمال و عقاب الاعمال: ص45)

 

ثواب خضاب کردن:

به رسول خدا (ص) خبر رسید که عده ای از یارانش موی صورت خود را با رنگ زرد خضاب نموده اند فرمود: این خضاب اسلام است و من دوست دارم آنها را ببینم امیر المومنین می فرماید: پیش آنها رفتم و آنها را فرمایش پیامبر آگاه ساختم آنان نیز نزد او آمدند و هنگامی که پیامبر آنها را دید فرمود این خضاب اسلام است امیر المومنین فرمود هنگامی که آنان این مطلب را شنیدند بیشتر راغب شده و به ریشهای خود رنگ قرمز سیرزدند وقتی خبر به رسول خدا رسید فرمود: این خضاب ایمان است دوست دارم آنها را ببینم امیر المومنین فرمود: من آنها را دیده و ایشان را از این مطلب آگاه ساختم آنها نیز حضور پیامبر شرفیاب شدند هنگامی که پیامبر آنها را دید فرمود : این خضاب ایمان است آنان با شنیدن این مطلب تا آخر عمر این کار را ادامه دادند. رسول خدا فرمود: محبوبترین خضاب ها نزد خداوند سیاه سیر است. رسول خدا فرمود: یک درهم خرج کردن برای خضاب بالاتر از خرج کردن هزار درهم در راه خداست و چهارده خاصیت دارد باد  گوشها را دفع می کند، دید چشم را بهتر می کند، بیخ بینی را نرم می کند، دهان را خوشبو می کند لثه ها را محکم می کند، بوی بد زیر بغل را از بین می برد، وسوسه شیطان را کم می کند، باعث خوشحالی فرشتگان، سرور مومن و خشم کافر می شود، زیبایی و عطر می باشد، در قبر باعث رهایی او بوده و نکیر و منکر از او خجالت می کشند. امام صادق فرمود: حنا بوی بد را از انسان دور کرده و آبرو را زیاد نموده و دهان را خوشبو می سازد و فرزند را نیکو می گرداند و نیز فرمود: کسی که نوره بکشد و بعد از آن سر تا پایش را حنا بمالد فقر از او دور می شود. امام کاظم فرمود: خضاب رنگ سیاه زینت زنان و خوار کننده دشمن است. امام کاظم نقل می نماید که رسول خدا فرمود: کسی که نوره بکشد و با حنا خضاب کند خداوند تا نوبت بعدی که این عمل را انجام بدهد او. را از سه چیز ایمن می کند جذام و پیسی و خوره. (ثواب الاعمال و عقاب الاعمال: ص45)

ثواب نوره کشیدن:

امام صادق (ع) روایت نموده که امیر المومنین فرمود: نوره تعویذ است و بدن را پاک می کند. ( ثواب الاعمال و عقاب الاعمال: ص49)

ثواب شانه کردن سر:

رسول خدا (ص) فرمود: شانه کردن سر وبا را می برد و روزی می آورد و جماع را زیاد می کند. (ثواب الاعمال و عقاب الاعمال: ص49)
طبقه بندی:
برچسب ها: خضاب کردن، شستن سر، احادیث، روایات، حدیث پزشکی، احادیث پزشکی، روایات پزشکی، نوره کشیدن، وبا، شانه کردن سر، شانه کشیدن، سلامتی، رسول خدا (ص)، امام صادق (ع)، حضرت علی،
[ شنبه 1 مرداد 1390 ] [ 01:21 ب.ظ ] [ موسسه احیای سلامت . ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


انبیا و اهل بیت عصمت و طهارت بزرگترین الگوی انسانهای سالم جسمی و روحی می باشند

//Ashoora.ir|Clock Begins
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب