تبلیغات
موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان

موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان
احادیث و روایات پزشکی


1-مام علی (ع) :خرما بخورید چرا که شفای دردها در آن است. (الخصال: ص615 ح10)

2- امام صادق (ع) :صرفان (نوعی خرماست به سان خرمای برنی سرخ رنگ است، با این تفاوت که جویدن آن قدری سخت تر است و حالتی سقز مانند دارد. لسان العرب: ج9 ص193) نیکو خرمایی است نه در آن بیماری ای هست و نه عارضه ای. (المحاسن: ج2 ص349 ح2203)

3- پیامبر خدا (ص) :اگر کسی از شما روزه بود با خرما بگشاید و اگر خرما ندید، با آب چرا که آب پاک کننده است. (سنن ابی داوود: ج2 ص305 ح2355)

4- پیامبر خدا (ص) :خداوند تبارک و تعالی و فرشتگان او بر استغفار کنندگان و سحری خوران در سحرگاهان درود می فرستند. پس بایسته است هر کدامتان سحری بخورید، هر چند به جرعه ای آب باشد. اما بهترین سحری ها سویق و خرماست. (کتاب من لا یحضره الفقیه: ج2 ص136 ح1961)

5- امام صادق (ع) :بهترین سحری های شما سویق و خرماست. (تهذیب الاحکام: ج4 ص198 ح567)

6- پیامبر خدا (ص) :به زن در ماهی که فرزند به دنیا می آورد، خرمای تازه بدهید چرا که در این صورت کودک وی بردبار و پاک خواهد بود. (مکارم الاخلاق: ج1 ص365 ح1202)

7- پیامبر خدا (ص) :به زنان زائوی خود خرمای تازه بدهید و اگر خرمای تازه نبود خرمایی دیگر. نزد خداوند هیچ درختی عزیزتر از آن درخت که مریم (دختر عمران) در زیر آن فرو آمد نیست. (مسند ابی یعلی: ج1 ص241 ح451)

8- پیامبر خدا (ص) :چون زن فرزند به دنیا آورد باید نخستین چیزی که می خورد خرمای تازه باشد و اگر خرمای تازه در اختیار نبود خرمایی دیگر، چرا که اگر چیزی برتر از آن وجود می داشت خداوند آن را به مریم هنگامی که عیسی را زاد می خوراند. (مکارم الاخلاق: ج1 ص508 ح1764)

9- پیامبر خدا (ص) :به زنان خود در دوره نزدیک زایمان خرما بدهید زیرا هر کس که در دوره نزدیک زایمان غذایش خرما باشد فرزندش بردبار زاده خواهد شد. خوراک مریم هنگامی که عیسی را زاد همین بود در حالی که اگر خدا غذایی بهتر از خرما برای او سراغ داشت همان را به وی می خوراند. (تاریخ بغداد: ج8 ص366 رقم4465)

10- امام علی (ع) :باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد. خداوند به مریم فرمود: وهزی الیک بجذع النخلته تسقط علیک رطبا جنیا فکلی و اشربی وقری عینا (مریم آیه 25و26) و تنه درخت خرما را به سوی خود تکان بده تا بر تو خرمای تازه فرو ریزد پس بخور و بیاشام و دیده روشن دار. (الخصال: ص637 ح10)

11- امام صادق (ع) :به زنان خود در دوران زایمان خرمای برنی بدهید تا فرزندانتان بردبار شوند. (الکافی:ج6 ص22 ح5)

12- امام صادق (ع) :پیامبر خدا خرمای تازه همراه با خربزه (ظاهرا این کار به دلیل شیرین نبودن خربزه های آن سامان بوده است) می خورند. (الکافی: ج6 ص361 ح2)

13- امام علی (ع) :کام کودکان خویش را با خرما بگشایید. پیامبر با حسن و حسین چنین کرد. (الکافی: ج6 ص24 ح5)
طبقه بندی:
برچسب ها: خرما، خواص خرما، موارد مصرف خرما، خرمای تازه، خرما خوردن، خرمای خوب، سویق، خواص سویق، موارد مصرف سویق، خرمای سالم، احادیث مرتبط با خرما، حدیث در مورد خرما، روایات مرتبط با خرما، خرما در احادیث، امام صادق (ع)، امام علی (ع)، رسول اکرم (ص)، خوراک زاوو، خوراک زن در حال زاییدن، خوراک زنان باردار، خرما برای زن بارداد، خوراک زنان، خرما برای زنان، فواید خرما، خرما خوردن حضرت مریم،
[ یکشنبه 2 مرداد 1390 ] [ 08:59 ب.ظ ] [ موسسه احیای سلامت . ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


انبیا و اهل بیت عصمت و طهارت بزرگترین الگوی انسانهای سالم جسمی و روحی می باشند

//Ashoora.ir|Clock Begins
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب