تبلیغات
موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان

موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان
احادیث و روایات پزشکی


1- امام صادق (ع) از پدرانش روایت می نماید که رسول خدا (ص) فرمود: کسی که در روز جمعه ناخنهایش را بگیرد خداوند عزوجل درد را از انگشتان خارج و درمان را وارد آن می کند.

2- رسول خدا (ص) فرمود: کسی که در روز شنبه یا پنجشنبه ناخنهایش را بگیرید و سبیلش را کوتاه کند از دندان درد و چشم درد معاف می شود.

3- امام صادق (ع) فرمود: کسی که در روز پنجشنبه ناخنهایش را بچیند و یکی را برای روز جمعه باقی بگذارد خدای عزوجل فقر را از دور می گرداند.

4- امام صادق (ع) از پدرانش روایت می نماید که رسول خدا (ص) فرمود: چیدن ناخنها از درد بزرگتر جلوگیری کرده و روزی را زیاد می کند.

5- امام صادق (ع) فرمود: چیدن ناخنها در روز جمعه انسان را از جذام پیسی و کوری ایمن می نماید و اگر به چیدن احتیاج نداشتند آنها را سوهان بزن.

6- امام صادق (ع) فرمود: کسی که در هر جمعه ناخنهایش را بگیرد و سبیلش را کوتاه کند و سپس بگوید: بسم الله وبالله و علی مله رسول الله در مقابل هر ریزه مو یا ناخن ثواب آزاد کردن بنده ای از فرزندان حضرت اسماعیل را به او می دهند.

7- ابی کهمس می گوید: به امام صادق (ع) عرض کردم: دعایی به من بیاموز که روزی را با آن فرود آورم آن حضرت به من فرمود: ناخنها و سبیلت را کوتاه کن و این کار را در روز جمعه انجام بده. (ثواب الاعمال و عقاب الاعمال ص51 و 53)
طبقه بندی:
برچسب ها: ثواب الاعمال و عقاب الاعمال، ثواب الاعمال، کفش پوشیدن، احادیث پزشکی، حدیث پزشکی، روایات پزشکی، موسسه احیای طب جامع، موسسه احیای سلامت، سلامتی، کفش سفید، کفش زرد، ثواب کفش پوشیدن، ثواب پوشیدن کفش، سلامتی و پوشیدن کفش، سلامتی با پوشیدن کفش، پوشیدن کفش سفید، پوشیدن کفش زرد، ثواب پوشیدن کفش سفید،
دنبالک ها: موسسه احیای سلامت، www.ravazadeh.com،
[ شنبه 22 مرداد 1390 ] [ 04:24 ق.ظ ] [ موسسه احیای سلامت . ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


انبیا و اهل بیت عصمت و طهارت بزرگترین الگوی انسانهای سالم جسمی و روحی می باشند

//Ashoora.ir|Clock Begins
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب