تبلیغات
موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان

موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان
احادیث و روایات پزشکی
ثواب پوشیدن کفش سفید

1- سدیر صیرفی می گوید: در حالی که کفش سفید پوشیده بودم به دیدن امام صادق (ع) رفتم آن حضرت فرمود: این چه کفشی است آیا عمدا آن را پوشیده ای؟ عرض کردم: فدایت شوم نه به خدا فرمود: کسی بقصد خریدن کفش سفید وارد بازار شود و کفش سفید بخرد آن کفش کهنه نمی شود مگر این که مالی را از جایی که گمان ندارد بدست می آورد. سدیر می افزاید آن کفش کهنه نشد تا زمانی که صد دینار را از جایی که گمان نداشتم به دست آوردم. (ثواب الاعمال و عقاب الاعمال ص53)

ثواب پوشیدن کفش زرد

1- حنان بن سدیر می گوید: در حالی که کفش سیاه پوشیده بودم به دیدن امام صادق (ع) رفتم آن حضرت فرمود: چرا کفش مشکی پوشیده ای نمی دانی سه تا ضرر دارد عرض کردم آنها کدامند؟ فدایت گردم فرمود: چشم را ضعیف کرده و نیروی مردی را کم نموده و غم و غصه می آورد علاوه بر این لباس لباس گردنکشان است کفش زرد بپوش زیرا بدون تردید سه فایدم دارد عرض کردم آنها کدامند؟ فرمود: چشم را تیزبین و نیروی مردانگی را زیاد نموده و غم و غصه را از بین می برد و علاوه بر این لباس پیامبران است. (ثواب الاعمال و عقاب الاعمال ص55)

ثواب کفش پوشیدن

1- امام باقر (ع) فرمود: کفش پوشیدن نیروی چشم را افزایش می دهد.

2- معاویه بن وهب می گوید: امام صادق (ع) فرمود: کسی که همیشه کفش بپوشد به بیماری جذام مبتلا نخواهد شد پرسیدم در زمستان یا تابستان؟ فرمود: فرقی ندارد. (ثواب الاعمال و عقاب الاعمال ص55)
طبقه بندی:
برچسب ها: کفش، پوشیدن کفش، ثواب پوشیدن کفش، کفش پوشیدن، کفش در احادیث، حدیث مرتبط با کفش، احادیث کفش، حدیث کفش، احادیث، روایات، حدیث، روایت، پوشاندن پا، تمیزی پا، سلامتی پا، کفش زرد، کفش سفید، کفش روشن، کفش خوب، خاصیت کفش، کفش مفید، کفش و سلامتی، کفش پا کردن،
دنبالک ها: موسسه احیای سلامت، www.ravazadeh.com،
[ شنبه 29 مرداد 1390 ] [ 08:08 ق.ظ ] [ موسسه احیای سلامت . ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


انبیا و اهل بیت عصمت و طهارت بزرگترین الگوی انسانهای سالم جسمی و روحی می باشند

//Ashoora.ir|Clock Begins
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب